Trnavské mýto zrekonštruuje Immocap

Bratislava 29.9.2016 – Trnavské mýto zrekonštruuje spoločnosť Immocap, ktorá stojí aj za výstavbou komplexu Central. Rekonštrukciu odobrili poslanci na Mestskom zastupiteľstve. Zámerom investora je kompletne podchod vynoviť a zmeniť ho na bezpečný a obľúbený verejný priestor. Odhadovaná suma investície je viac ako 1 milión EUR a dĺžka rekonštrukcie, vrátane projektovej prípravy potrvá približne rok.

Poslanci Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy schválili zámer developerskej spoločnosti Immocap na rekonštrukciu podchodu a okolia na Trnavskom mýte. Ide o priestor dlhodobo v kritickom stave, napriek tomu, že je to jeden z najdôležitejších bratislavských dopravných uzlov. Vzhľadom na to, že Immocap je investorom blízkeho nákupného centra Central, vyriešiť nevyhovujúcu situáciu s podchodom sa snažil už dlhšie.

Sme radi, že poslanci prijali náš návrh na rekonštrukciu podchodu a dali nám tak možnosť vyriešiť jeden z najviditeľnejších problémov Bratislavy. S našou investíciou presahujúcou 1 milión EUR a v spolupráci s mestom rozbehneme všetky práce tak, aby sa Bratislavčania mohli tešiť z nového verejného priestoru čo najskôr,“ hovorí Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap. Podľa jeho slov sa nové Mýto stane centrálnym bodom stretávok, prestupov a prepojením na dominanty okolia.

Rekonštrukcia a revitalizácia verejného priestranstva potrvá približne rok od ukončenia inžinieringu a jednotlivých povoľovacích procesov potrebných pre realizácie stavebných prác. Immocap zároveň získal priestor do prenájmu na 15 rokov. Súčasťou prevádzky bude zabezpečenie podchodu 24h kamerovým systémom, nepretržitá strážna služba, každodenné upratovanie a čistenie.

Vizualizácie k projektu investor zverejní začiatkom októbra, po zapracovaní pripomienok a odsúhlasení zástupcami mesta.

Podchod Trnavské Mýto