Práce na podchode sa blížia k poslednej fáze

Už 8. apríla bude môcť cestujúca verejnosť využívať vstupy do pochodu, ktoré boli z dôvodu rekonštrukcie a bezpečnosti uzavreté. Ide o Nástupište č. 1, Nástupište č. 2 a vstup do podchodu č. 1 zo strany Novej tržnice. Týmto sa podľa plánov končí dôležitá časť revitalizácie podchodu.

Práce v podchode tak budú vyžadovať nové dočasné obmedzenia, o ktorých je verejnosť informovaná z prehľadnej infografiky umiestnenej v rámci Trnavského mýta a nájdete ju aj na našej stránke. Deň po sprístupnení nových častí podchodu, teda 9. apríla, sa dočasne uzatvára Nástupište č. 3, vstup do podchodu č. 2 (Istropolis), vstup č. 3 (Vajnorská) a čiastočne vstup č. 4 (CENTRAL). V týchto častiach bude realizovaná demolácia existujúceho prístrešku a výstavba nového, rovnako aj výstavba novej výťahovej šachty a osadenie nového eskalátoru a oprava povrchov.

V interiéri podchodu budú celoplošne opravené dlažby, stropy a osadené svietidlá, dokončí sa novovybudovaná kanalizácia, vzduchotechnika a chladenie. Do finálnej fázy sa dostáva aj dokončenie obchodných priestorov. Zo strany Instropolisu pôjde o vytvorenie zásobovania a odpadového hospodárstva.

O poslednej fáze revitalizácie podchodu na Trnavskom mýte sa dočítate aj v týchto článkoch: teraz.skpravda.skbratislavskenoviny.sk.

Podchod Trnavské Mýto