Nájomná zmluva ohľadom rekonštrukcie Trnavského mýta podpísaná

Bratislava 29.11.2016 – Developerská spoločnosť Immocap, ktorá pripravuje rekonštrukciu podchodu Trnavského mýta podpísala nájomnú zmluvu s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy. Dlho očakávaný projekt rekonštrukcie tak môže oficiálne začať. 

Rekonštrukciu podchodu na Trnavskom mýte dnes oficiálne spečatili podpisom nájomnej zmluvy. Developer získal priestor do prenájmu na 15 rokov.

„Sme radi, že to, čo bolo doteraz iba v rovine plánov, sa týmto podpisom stáva naozaj realitou. Trnavské mýto ako dôležitý dopravný uzol, si zaslúži pekný, plne funkčný a najmä bezpečný a bezbariérový podchod, preto chceme ďalej postupovať tak, aby sme mohli začať so samotnými rekonštrukčnými prácami čo najskôr,“ približuje Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap.

A primátor Bratislavy, Ivo Nesrovnal dodáva: „Stav, v akom sa v súčasnosti nachádza Trnavské mýto, konkrétne podchod je neprípustný. Som presvedčený, že sa tento verejný priestor aj vďaka dnes podpísanej zmluve a následnej rekonštrukcii podarí vrátiť späť Bratislavčanom, ktorým patrí.“

Investor tak začne oficiálne realizovať projekčné práce na podchode, ktoré potrvajú približne 3 až 4 mesiace. Hneď potom sa pustí do povoľovacích procesov potrebných na realizáciu stavebných prác. Samotná rekonštrukcia a revitalizácia verejného priestranstva potrvá približne rok od ukončenia všetkých potrebných náležitostí. Ak pôjde všetko podľa plánu, podchod na Trnavskom mýte by mal začať slúžiť Bratislavčanom a turistom už na jar 2018.

O spoločnosti Immocap

Immocap Group, a. s., so svojimi viac ako 20-ročnými skúsenosťami v oblasti realít patrí k najväčším developérskym spoločnostiam na Slovensku.

Kľúčovým projektom spoločnosti je doteraz multifunkčný komplex CENTRAL, pozostávajúci z nákupného centra, dvoch administratívnych budov, a 4-hviezdičkového hotela. V októbri 2012 sa CENTRAL stal prvým „zeleným“ multifunkčným projektom na Slovensku,  kedy získal prestížny ekologický certifikát LEED. V roku 2016 nákupné centrum zmenilo majiteľa. V transakcii, ktorá bola jednou z najväčších v regióne CEE za rok 2016, predal Immocap svoj projekt renomovanému realitnému fondu Allianz.

K prvým developérskym aktivitám spoločnosti patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60 000 m2. Immocap svoje aktivity neskôr rozšíril aj do Maďarska, kde vlastnil jedno z najvýznamnejších administratívnych centier – Buda Square. Do portfólia Immocap Group, a.s. patrí aj výstavba 134 rodinných domov na Čiernej vode pri Bratislave a rovnako aj projekt pre voľnočasové aktivity v Piešťanoch s názvom Bana Thermal.

Spoločnosť Immocap vždy kládla dôraz na rešpektovanie prostredia, v ktorom pôsobí a svoje ciele sa snaží realizovať s ohľadom na záujmy verejnosti a komunity. Pri všetkých aktuálnych projektoch berie do úvahy ekologický aspekt a udržateľnosť. Súčasťou jej plánov je využívať nízkoenergetické riešenia a rozvíjať „zelené“ aspekty v oblasti developmentu.

Podchod Trnavské Mýto