Investor CENTRAL-u chce rekonštruovať podchod na Trnavskom mýte

Trnavské mýto sa má zmeniť na obľúbený verejný priestor

Bratislava 14.9.2016 – Spoločnosť Immocap, ktorá stojí za výstavbou komplexu Central, má záujem zrekonštruovať podchod na Trnavskom mýte. Zámerom investora je kompletne podchod vynoviť nielen po funkčnej stránke, ale aj architektonickej a zmeniť ho na bezpečný a obľúbený verejný priestor. Odhadovaná suma investície je viac ako 1 milión EUR. Návrh však musia ešte odobriť poslanci Mestského zastupiteľstva.

Jedna z najvýznamnejších developerských spoločností na Slovensku plánuje kompletne zrekonštruovať podchod na Trnavskom mýte. Ide o priestor, ktorý je v kritickom stave a je dlhodobo zanedbaný, pričom predstavuje jeden z najdôležitejších bratislavských dopravných uzlov. Vzhľadom na to, že Immocap je investorom nákupného centra Central, spoločnosť sa už dlhšie snažila vyriešiť nevyhovujúcu situáciu s podchodom. „Naším zámerom je zveľadiť podchod pre Bratislavčanov, ako aj návštevníkov mesta a dosiahnuť, aby táto vstupná brána do Central-u prestala byť akousi strašidelnou čiernou dierou. Máme preto záujem o dlhodobý prenájom priestoru“, približuje Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap. Podľa jeho slov sa nové Mýto môže stať centrálnym bodom stretávok, prestupov a prepojením na dominanty okolia. Zámer investora je tak príležitosťou na viditeľnú zmenu v živote Bratislavčanov, keďže podchodom prejde denne desiatky ľudí.

Investícia sa odhadom vyšplhá na viac ako 1 milión EUR. „Naším cieľom je vytvoriť príjemné miesto, cez ktoré budú ľudia prechádzať radi a s pocitom bezpečia. Usilujeme sa aj o zabezpečenie plynulého chodu a odbremenenie mesta o časť prevádzkových nákladov. Je to pre nás výzva, ale keď sa nám to podarí, bude to skvelé,“ dodáva Martin Šramko.

Projekt pre rekonštrukciu podchodu na Trnavskom mýte bol predložený Magistrátu mesta Bratislavy a aktuálne je v rukách poslancov Mestského zastupiteľstva.

Podchod Trnavské Mýto